Asus Batarya Değişimi

Kadıköy Cep Dünyası > Web Dergi > Asus Batarya Değişimi
Asus Batarya Değişimi

Asus markası oldukça eski ve köklü, sürekli kendini yenileyen modelleri ile elektronik severlere hizmet vermeye devam eden bir isimdir. Cihazın kalitesi ve özellikleri ne olursa olsun bataryasının bunları kaldıracak güçte ve yenilikte olması önemlidir. Aksi durumda açık şekilde durması, kendi kendine kapanmaması için bile yeterli olmayan bir cihazınız olması kaçınılmaz bir hal alır. Cihazın bataryasının değişim zamanı geldiğini artık eskisi gibi çalışmaz ve kullanıcısına istediği performansı veremez olmasından kolaylıkla anlayabilirsiniz. Asus batarya değişimi yaptırmak isterken kişisel bilgilerinizi, cihazınızın parçalarını ve diğer birçok şeyi tehlikeye atmak istemezsiniz. Google haritalar üzerinden yapacağınız değerlendirmelerde servisimizin en yüksek ve olumlu müşteri yorumlarına sahip olduğunu fark ederek tercihinizi firmamızdan yana kullanabilirsiniz. Şeffaf şekilde çalışıyor olmamız, en az 6 ay garanti vermemiz ve uzun süredir bu alanda faaliyette bulunmamız servisimizi değerli kılan en önemli nedenler arasında bulunur.

Asus Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Değişim işlemi için zaman geldiğinde servisimize gelerek yardım alabilirsiniz. Servisimiz gerekli olan batarya değişim işlemlerinin tamamını müşterilerimizin gözü önünde gerçekleştirir. Nadir görülen bir uygulama olduğunu uzun zamandır bu işleri yapıyor olmamızdan dolayı kesin şekilde biliyoruz. Cihazınızın tüm batarya değişim işlemleri yanınızda, görüş alanınız içinde, başka oda kullanılmadan ve güvenlik kamerası kaydı alınarak yapılır.

İşlemlerimiz tecrübeli, markasına göre uzman şekilde yetişmiş çalışanlarımız tarafından yapılır. Bunun için ne kadar titizlikle ve özen gösterilerek yapıldığını kendiniz tecrübe etme şansı da bulmuş olursunuz. Bilgilerinizin kopyalanabileceği konusundaki korkularınız da yanınızda işlem yapılıyor olmasından dolayı kaybolur. Cihazınızın parçalarının değiştirilmediğini sadece onayınızla batarya değişim işlemi yaptığımızı da görmüş olursunuz.

Asus Batarya Değişimi
Asus Batarya Değişimi

Asus Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Değişim işleminin zamanı konusunda net bir zaman vermek oldukça zor ve farklı etmenlere dayanan bir durumdur. Bataryayı kullanan kişinin ne kadar sıklıkla cihaza ihtiyaç duyduğu, modelin özellikleri, kullanırken ihtiyacı olmadığı halde cihazın özelliklerini açık bırakıp bırakmadığı gibi birçok sorunun cevabı belirleyici olur. Ama servis tecrübemize dayanarak ortalama 1 veya 2 senenin Asus marka cihazınız için yeterli değişim süresi olacağını söyleyebiliriz. Servisimizde kontrol ettirerek ne kadar gücü olduğunu ve değiştirmenin gerekli olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Asus Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Fiyatın net bir hal alması için cihazın donanımlı ve oldukça iyi çalışan elemanlarımız tarafından kontrol edilmesi yeterli olacaktır. Cihazın bataryasının türüne ve cihaz modeline göre yedek parça fiyatı da değişkenlik gösterir. Sunduğumuz garantili hizmet, müşteri memnuniyeti gibi etmenleri göz önüne aldığımızda rakamlarımızın kalitemize kıyasla oldukça ekonomik olduğunu söylemek mümkündür. Yedek parça konusunda temin sıkıntısı yaşamıyor olmamız da fiyatların daha ekonomik olmasında etkili olan bir başka etmendir.

Batarya Değişim İşlemleri Ne Kadar Sürede Yapılıyor?

Değişim işlemlerinde cihazın açılması, bataryanın değiştirilmesi, bilgilerin silinmediğinin ve işlemin tamamlandığının müşteri tarafından kontrol edilmesi adımlarının tamamlanması için ortalama 30 dakika kadar süre yeterlidir. Müşterilerimizin yanında yapıyor olmamızın da eklediği işlem süresi olması kaçınılmazdır. Çalışanlarımız hızlı, alanında uzun süredir çalışmış kişiler olduklarından dolayı işlemlerin oldukça hızlı ve profesyonel şekilde yapıldığını görebilirsiniz. Yoğun bir çalışma günü olduğunda sürenin 45 dakika veya 1 saate kadar uzaması ihtimali de olabilir. İşinizin acil olması durumlarında öncelik sağladığımızı bilmenizi isteriz.

Batarya Değişimi Sonrası Bilgiler Silinir Mi?

Cihazınız açılırken ve diğer değişim işlemleri yapılırken özel bilgilerinizi kopyalamadığımızı göstererek işlem yapıyoruz. Aynı zamanda bilgilerinizin silinmeyeceğine de garanti vererek değişim işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Cihazın batarya değişim işlemleri için yeterli tecrübesi olmayan servisler cihaz bilgilerinizi kopyalama veya bilgileri silme sorunu ile karşılaşmanızı sağlar. Ama servisimiz çalışmalarında titiz davranarak bilgilerinizin korunması konusunda yardımcı olur.

Batarya Değişimi İle İlgili Merak Edilen Sorular

Değişimlerde merek edilen bazı sorular şu şekilde sıralanabilir:

Bataryaya En Çok Zarar Veren Durumlar Nelerdir?

Cihazın şarjı bitmeden şarj edilmesinin alışkanlık haline getirilmesi, yanlış şark aleti kullanılması, arka planda çalışan donanımların kapatılmaması, hareketli duvar kağıtlarının tercih edilmesi şeklinde sıralanabilir.

Değişim İçin Geç Kalınması Durumunda Ne Olur?

Cihazın batarya değişimi için geç kalınırsa cihazın performansında ciddi sorunlar yaşanır. Aynı zamanda işletim sistemi bile çalışmayabilir.

Bir cevap yazın