Güncel Fiyatlar İçin Lütfen Arayınız !
Telefon:   0 850 307 7577

Huawei Batarya Değişimi

Kadıköy Cep Dünyası > Web Dergi > Huawei Batarya Değişimi
Huawei Batarya Değişimi

Huawei marka cep telefonu satın almak isteyenler, ilk olarak servis imkanlarını araştırmaktadır. Firmamız, tüm akıllı cep telefon markalarında, güvenilir hizmetler sunan ve Google haritalarında en fazla olumlu yorumlar teknik servistir. Huawei batarya değişimi işlemleri ve diğer tamir işlemlerinin tamamını müşterilerimizin yanında ve kamera takip sistemi olan bölümde açıktan yapıyoruz. Bu şeffaf hizmetlerimiz ile müşterilerimiz, telefonları üzerinde yapmış olduğumuz tüm işlemleri görebiliyorlar. Huawei modellerinin tümü için yapmış olduğumuz batarya değişim işlemlerine 6 ay garanti veriyoruz.

Huawei Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Huawei marka cep telefonlarının bataryaları çeşitli nedenlerle değiştirilmek zorunda kaldığında, servisimize gelen müşterilerimize, batarya değişimi sırasında, telefonda kayıtlı bulunan hiçbir bilginin silinmeyeceğini belirtiyoruz. Batarya değiştirme işlemleri, alanında uzman elemanlarımız tarafından yapılmaktadır. Huawei modellerinde, arka kapak sistemi yapışıktır ve kullanıcılar kendileri tak çıkar yapamayacaktır. Bunun için güvenilir hizmetler sunan teknik servisimizde, özel aparatlar kullanılarak, arka kapak hasar görmeden açılmakta, batarya yerinden çıkartılmakta ve yerine yenisi takılmaktadır. Batarya takıldıktan sonra huawei arka kapağı tekrardan yapıştırma yöntemi ile iyice kapatılmaktadır. Her modelin bataryası farklı olduğu için telefon modeline göre batarya teminini hemen yapıyoruz.

Batarya Değişiminin Önemi?

Huawei marka cep telefonunuzun bataryası hızlı bir şekilde bitiyor ve bir günde birden fazla şarj etmek zorunda kalıyorsanız, batarya değişim yapmalısınız. Telefonumunuz şarj göstergesi %80 civarında ile birden %10 seviyesine düşüyorsa, telefonunuz aniden kapanıyorsa bataryanın kullanım ömrünün dolduğu anlaşılmaktadır. Bataryanın ısıya maruz kalması, şişmesi, sıvı teması gibi durumlarda, batarya değişimi önemlidir. Şişme yapan ve aşırı ısınma gösteren bataryalar kullanım sırasında ya da şarj sırasında patlama riski oluşturabilecektir.

Huawei Pil Sağlını Öğrenme?

Huawei modellerinde, android işletim sistemi kullanılmakta ve pil sağlığını öğrenmek isteyenler, üçüncü parti uygulamalar kullanmak zorundadır. Android işletim sistemi sürümlerinde, pil sağlığını öğrenmek için bir menü olmadığından, kullanıcılar, Google playstore’dan Accubattery gibi bazı uygulamaları indirerek öğrenebilirler. Uygulamayı indirenlerin, kurulum yapması ve uygulama üzerinden pil – pil sağlığı menülerini seçmeleri gerekiyor. Batarya değişimi için servisimize gelen müşterilerimizin bataryalarını değiştirmeden önce uzman elemanlarımız, pil sağlığı ölçümü yapıyor ve müşterilerimize gösteriyorlar. Ayrıca bataryanın durumu ve neden değişmesi gerektiği konusunda da bilgi veriyoruz.

Huawei Batarya Değişimi
Huawei Batarya Değişimi

Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Huawei marka akıllı cep telefonlarının batarya değişim fiyatları ile ilgili liste yapıyor ve müşterilerimizle paylaşıyoruz. Hazırlamış olduğumuz listede, tüm huawei akıllı cep telefonu modelleri yer alıyor. Her modelde batarya sistemi farklı olduğu için fiyatlarda farklı oluyor. Huawei telefon batarya değişim ücretlerimiz, 120 TL ile 150 TL civarında değişmektedir. Batarya değişimi sonrasında, tüm müşterilerimize 6 ay garanti veriyoruz. Müşterilerimizin yanında değişim yaptığımız için kullanmış olduğumuz bataryaların kalitesini gösteriyoruz.

Pil Sağlığı Nasıl Arttırılır?

Akıllı cep telefonlarının her modelinde farklı özellikler yer almaktadır. Telefon kullanıcıları, birçok uygulamayı günlük hayatında kullanmakta ve bazı işlemlerinin daha kolay olmasını sağlamaktadır. Telefona otomatik olarak yüklenen ya da sonradan yüklenen üçüncü parti uygulamalar, pil sağlığını önemli ölçüde etkilemektedir. Pil sağlığının arttırılabilmesi için batarya kullanımının azaltılması gerekiyor. Bunun için yapılabilecek işlemler şunlardır;

    • Mümkün olduğu kadar üçüncü parti uygulama yüklememek ya da devre dışı bırakmak,
    • Telefon ekran parlaklığını azaltmak,
    • Telefon konum bilgisini kapalı tutmak,
    • Wi-fi kapalı tutmak,
    • Kullanılmayan uygulamaların otomatik güncellemesini kapalı tutmak

Huawei akıllı cep telefonlarının verimli kullanılabilmesi ve bataryalarının daha uzun süre dayanabilmesi için bu ayarların yapılması önemlidir. Telefon bataryasının sık şarj edilmesi, pil sağlığını olumsuz etkileyecektir.

Bataryayı Uzun Süre Kullanmanın Yolları

Huawei marka akıllı cep telefonlarını kullanmaya başlayanlar, telefonlarını, herhangi bir arıza oluşmadan ve bataryası kısa sürede bitmeden uzun süre kullanmak isterler. Telefon bataryasının uzun süre kullanılabilmesi için telefonun düşme, çarpma, sıvı teması gibi durumlara karşı korumak gerekiyor. Ayrıca batarya için doğru şarj aletlerinin kullanılması en önemli husustur. Örnek batarya değişimi işlemlerinde, tüm müşterilerimize, bataryanın uzun süre kullanılabilmesi için gerekil olan tüm püf noktaları aktarıyoruz. Yanlış şarj cihazları ve şarj kabloları, bataryanın hızlı şarj olmasını ve şarjın hızlı bitmesine neden olacaktır. Uzun süre kullanım için batarya şarjı bitmeden şarja takılmamalıdır.

Bir cevap yazın