Çalışma Saatleri:  Pazartesi‑Cuma  08:00‑23:00   Cumartesi‑Pazar 09:00‑22:00
Telefon:   0216 338 37 72

Orijinal Ve Yan Sanayi Batarya Arasındaki Fark

Kadıköy Cep Dünyası > Blog Yayınlar > Uncategorized > Orijinal Ve Yan Sanayi Batarya Arasındaki Fark
Orijinal Ve Yan Sanayi Batarya Arasındaki Fark

Orijinal ve yan sanayi batarya arasındaki fark için öncelikle her iki bataryanın genel özelliklerine daha yakından bakmak gerekir. Yan sanayi bataryalarda performans oranı orijinale ya da orijinale en yakın bataryalara göre daha düşüktür. Yani kısa süreli şarj süresi sunar ve zamanla şarj süresi düşmeye başlar. Böylece kısa süre içerisinde tekrar batarya değişimi yapılması gerekebilir. Bu nedenle uzun ömürlü bir batarya kullanımı için orijinale en yakından bataryaların tercih edilmesi önemlidir.

Orijinal ve yan sanayi batarya arasındaki fark güvenlik açısından da önemli bir yere sahiptir. Çünkü yan sanayi bataryalar şarj sırasında ısınmaya bağlı patlama ya da şişme gibi istenmedik durumlar meydana getirebilir. Bu durum hem telefon hem de kullanıcı güvenliği açısından tehlike arz eder. Bu yüzden şarj sırasında olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için her zaman orijinale ya da orijinale en yakın bataryalar kullanılması tavsiye edilir.

Orijinal ve Yan Sanayi Batarya Arasındaki Hangi Farklar Vardır?

Orijinale ve yan sanayi bataryalar gerek kullanım gerekse de işlevsel olarak pek çok açıdan farklılık gösterir. Orijinale en yakın bataryalar yan sanayi bataryalara oranla daha uzun ömürlüdür ve aynı zamanda maliyet düşürücü etkilere sahiptir. Düşük fiyatlı yan sanayi bataryalar yerine orijinal bir batarya alınarak uzun süre kullanmak mümkündür. Peki, orijinale ya da orijinale en yakın bataryalar ile yan sanayi bataryalar arasında ne gibi farklar vardır? Daha yakından göz atalım.

  • Orijinal bataryalar ile yan sanayi bataryalar arasındaki ilk farklardan biri orijinal bataryaların daha uzun ömürlü bir yapıya sahip olmasıdır.
  • Yan sanayi bataryaların şarj süreleri orijinal bataryalara oranla daha kısa süre gider. Hatta yan sanayi bataryaların şarj süresi belirli bir zaman sonra giderek kısalır.
  • Orijinale ya da orijinale en yakın bataryalar yan sanayi bataryalara göre daha güvenlidir. Yan sanayi bataryalar çok fazla ısındığında patlama ya da şişme gibi durumlar meydana getirebilir.
  • Telefonlarda diğer donanımların zarar görmemesi adına orijinale en yakın bataryalar kullanılması tavsiye edilir. Çünkü yan sanayi bataryalar nedeniyle telefonlarda diğer aksamlar zaman zaman zarar görebilir.
  • Orijinal ya da orijinale en yakın bataryalar günlük kullanım sırasında sorun çıkarmaz ve çoğu zaman yeterli bir şarj süresi sunar. Ancak yan sanayi bataryalarda günlük kullanım süresi hiç beklenmedik anda düşüş yaşayabilir. Böylece kullanıcılar şarj açısından zor durumda kalabilir.
  • Ayrıca orijinal ya da orijinle en yakın bataryalar yan sanayi bataryalara göre daha kısa süre içerisinde şarj olur. Yan sanayi bataryalarda ise şarj dolum süresi biraz daha uzundur.
  • Diğer yandan orijinal bataryaların kullanımı sırasında şarj yüzdesi yüksek seviyelerdeyken hızlı bir şekilde düşmez ve telefon kapanmaz. Ancak yan sanayi bataryalarda ani şarj düşüşleri ve telefon kapanmaları çok sık yaşanır.

Bunların yanı sıra kullanıcıların Samsung orjinal batarya nereden alınır? Gibi sorular ile karşımıza çıktığını söylemek mümkündür. Hemen her kullanıcı akıllı telefonu için batarya seçiminde doğru karar vermeye çalışmakta ve bu nedenle orijinal ile yan sanayi bataryalar arasındaki farkı öğrenmek istemektedir. Bu farkı anlamak için bataryalar üzerinde yer alan yazılara dikkat etmek ve bataryaları dikkatli bir şekilde karşılaştırmak doğru olur.

Orijinal ve yan sanayi batarya arasındaki fark. Akıllı Telefon Orijinale En Yakın Batarya Değişimi

Sizler de akıllı telefonlarınızda yaşadığınız şarj sorunlarına kesin ve kalıcı çözümler bulmak istiyorsanız, hemen sektörün önde gelen telefon servislerinden biri olan firmamıza gelin ve bizimle kaliteli çözümlerin tam ortasında yer alın. Telefon servisimizde yapılan batarya değişimi hizmetlerinde her zaman orijinale en yakın bataryalar kullanılır ve bunun yanında tüm telefon modelleri için batarya değişimi hizmetleri sunulur.

Batarya değişiminde alanında uzman ve tecrübeli kadrosu ile sizlere yardımcı olan firmamız, aynı zamanda tüm batarya değişimlerinde en az 6 ay garanti kapsamında hizmet verir. Bunun yanında siz müşterilerine oldukça uygun fiyat aralıkları ile yardımcı olur. Sizler de batarya değişimlerinde kaliteli hizmet ve uygun fiyatı bir arada görmek istiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden hemen bizimle iletişime geçin ve telefonlarınızda yaşadığınız batarya sorunlarını telefon servisimiz ile en kısa süre içerisinde çözüme ulaştırın.

Bir cevap yazın