Güncel Fiyatlar İçin Lütfen Arayınız !
Telefon:   0 850 307 7577

Samsung Batarya Değişimi

Kadıköy Cep Dünyası > Web Dergi > Samsung Batarya Değişimi
Samsung Batarya Değişimi

Cep telefonları, bataryada yeterli enerji olduğu zaman açılacak ve çalışacaktır. Cep telefonu servisi olarak, cep telefonu tamir işlemlerinin tümünü yapıyoruz. Samsung batarya değişimi yaparak, samsung marka tüm cep telefonlarının, ilk günkü gibi verimli çalışmasını sağlıyoruz. Çünkü batarya ömrü azaldığında, telefonun hızı düşecek ve kullanıcı istediği verimi sağlayamayacaktır. Uzun süre kullanım ve yanlış şarj yöntemlerinin kullanılması, batarya yapısında bozulmalara ve enerji kapasitesinin düşmesine neden olacaktır. Batarya değiştirme işlemleri, sıradan bir işlem olarak görülmemeli ve uzman kişiler tarafından değişim yapılmalıdır.

Samsung Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Cep telefonu teknik servisi olarak her zaman garantili ve güvenilir hizmetler sunuyoruz. Samsung modellerinin tümü için batarya değişimlerini yaparken, statik elektrik nedeniyle telefon iç parçalarının zarar görmemesi için statik elektrik arındırma işlemlerini yapıyoruz. Gerekli ortamı hazırladıktan ve tedbirleri aldıktan sonra, cep telefonunu tamamen kapatıyor ve arka kapak bölümünü açıyoruz. Her modelin arka kapak sistemi farklı olduğu için modele göre işlemler yapıyoruz. Samsung cep telefonlarında, modele uygun orijinal bataryayı kullanarak değiştirme işlemlerini yapıyoruz. Batarya değişimi sonrası telefonu açıyor, batarya kapasite ölçümünü yapıyor ve doğru şarj yöntemlerini müşterilerimize anlattıktan sonra sağlam olarak telefonlarını teslim ediyoruz.

Batarya Değişiminin Önemi?

Cep telefonları üzerinde yapılan çeşitli tamir işlemlerinde, telefonda kullanılan işletim sisteminin yeniden yüklenmesi gerekebiliyor. Batarya değişiminde bu işlemlere gerek yoktur. Batarya değişimi telefonun kapatılıp açılması gibi işlemlerdir. Akıllı cep telefonlarında kullanılan uygulamalar, bataryanın yoğun kullanılmasına ve kısa sürede şarjın bitmesine neden olmaktadır. Bunun için bataryalarda, şişme, aşırı ısınma gibi durumlar meydana gelebiliyor. Bataryada meydana gelen her anormal durum, güvenlik riski oluşturacaktır. Bu sorunların yaşanmaması için batarya değişiminin en kısa sürede yapılması gerekiyor. Batarya değişimi, güvenli ve verimli kullanım için önemlidir.

Samsung Pil Sağlını Öğrenme?

Cep telefonu sistemlerinin özelliklerinin öğrenilebilmesi için çeşitli uygulamalar geliştirilmiştir. Her kullanıcının bilgi sahibi olması gereken konulardan birisi pil sağlığıdır. Pil sağlığını öğrenmek isteyenler, cep telefonu modeli ve kullanılan işletim sistemine göre işlem yapabilir. Samsung marka cep telefonlarında, Android işletim sistemi uygulamalarında, pil sağlığı öğrenme menüsü yoktur. Bu konuda bizlerden bilgi almak isteyen kullanıcılara Accubattery uygulamalarını yüklemelerini ve bu uygulama üzerinden ölçüm yapabileceklerini gösteriyoruz.

Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Cep telefonu kullanıcıları, bataryalarının sık aralıklarla bittiğini ve telefonlarında ani kapanmaların olduğunu gördüklerinde, bataryalarının değiştirilmesi gerektiğini bilmelidir. Samsung cep telefon modellerinden, arka kapak kısmı, elle açılabilen modeller için batarya değişimi kullanıcılar tarafından yapılabiliyor. Tüm kullanıcılara, orijinal batarya seçiminin yapılması gerektiğini belirtiyoruz. Orijinal batarya değişim fiyatları, telefon modeline göre değişiyor. Servisimizde yaptığımız batarya değişimlerinde en ucuz fiyat 70 TL en yüksek fiyat ise 250 TL civarındadır. Bu fiyatlar, günlük kur fiyatlarına göre güncellenmektedir.

Pil Sağlığı Nasıl Arttırılır?

Pil sağlığı, cep telefonunda takılı bulunan batarya şarjının dayanma süresi olarak tanımlanabilmektedir. Her kullanıcı, telefon şarjının kısa sürede bitmemesini ve uzun süre kullanmak istemektedir. Pil sağlığı arttırma işlemleri için her kullanıcının, cep telefonu üzerinde yapabileceği bazı küçük ayarlar bulunmaktadır. Yapılacak her ayar, pil sağlığını önemli ölçüde etkileyecek, şarj süresini uzatacaktır.

Cep telefonu teknik servisi olarak yaptığımız öneriler şunlardır;

  • Telefon ekran parlaklığını azaltmak,
  • Ekran kapanma süresini kısa tutmak,
  • Konum ve bluetooth özelliğini kapalı tutmak,
  • Wi-fi kapalı tutmak,
  • Uygulama güncellemelerinin otomatik ayarda olmamasını sağlamak,
  • Orijinal şarj aleti kullanmak,

Samsung bataryaları, ilk kullanılmaya başlandığında, pil sağlığı %100 olarak ölçülür. Bu bataryanın tam kapasite kullanılabildiğini göstermektedir. Cep telefonu kullanımı ve yüklü olan uygulamalar aradan zaman geçtikten sonra pil sağlığını oranını düşürmeye başlayacaktır.

Bataryayı Uzun Süre Kullanmanın Yolları

Samsung modellerinin tümü için servis hizmeti veriyoruz. Batarya değişimlerini orijinal yapıyor, değişim sonrası tüm müşterilerimize 6 ay garanti veriyoruz. Yeni telefon alındığında ya da batarya değişimi yapıldığında, bataryanın uzun süre kullanılabilmesi için ilk şarj ve günlük kullanımlarda yapılacak şarj işlemlerinin doğru yapılabilmesi için tüm bilgileri veriyoruz. Batarya şarj işlemlerinde her zaman orijinal şarj aleti kullanılmalıdır. Bataryaların uzun süre kullanımı konusunda en önemli husus doğru şarj aleti ile doğru şarj işlemlerinin yapılabilmesidir.

Bir cevap yazın