Güncel Fiyatlar İçin Lütfen Arayınız !
Telefon:   0 850 307 7577

Sony Batarya Değişimi

Kadıköy Cep Dünyası > Web Dergi > Sony Batarya Değişimi
Sony Batarya Değişimi

Mobil telefonların her zaman tam bir performansla çalışabilmesi ancak onların sağlam ve güçlü bir batarya yapısının olması sayesinde mümkün olur. Her bir teknolojik alette olduğu gibi mobil cihazlarda da zaman içerisinde birtakım parçalarda bazı deformasyonlar oluşabiliyor. Bataryalar, cihazlarda en çok güç harcayan bölümler olduğundan sıkça karşılaşılan arıza sorunları genellikle burada ortaya çıkıyor. Bataryada beklenmedik bir arıza durumu varsa çok fazla vakit kaybetmeden derhal onun değiştirilmesi gerekiyor. Firmamız bünyesinde bizler Sony marka mobil cihazlara yönelik batarya değişimi işlemlerini profesyonellikle gerçekleştirebiliyoruz. Sony batarya değişimi aşamasında bilgilerin kopyalanıp alınması veya müşterileri mağdur edecek şekilde parça değiştirme gibi yollara asla başvurmuyoruz.

Tüm işlemleri şeffaf olarak 7/24 canlı kameralar eşliğinde yapıyoruz. Konusunda uzman personellerimizin yaptığı değişimlerde bataryalara 6 ay garanti veriyoruz. Google haritalarda firmamız çok olumlu yorumlar aldığından daima insanlar tarafından güvenle tercih ediliyor. Eğer Sony markalı cihazlarınızda bir batarya hasarı varsa sizlerde iletişim bilgilerimiz ve adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Sony Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Sony marka cihazlara yönelik batarya değişimi işlemleri bu markaya özgü tamir ekipmanları kullanılarak yapılıyor. Müşterilerimiz isterlerse tüm süreci sonuna kadar birebir izleyebiliyorlar. Uygun teknik araçlarla cihazın için açılıyor ve oradaki hasarlı batarya çıkarılıyor.

Sonrasında model hangisiyse ona uygun bir batarya hazırlanıyor, cihaz için son kontrollerden sonra uygun yuvasına yerleştiriliyor. Cihaz açılarak bir performans testine tabi tutuluyor. 6 ay garanti kapsamında olan bataryası yeni takılmış telefon son olarak sizlere teslim ediliyor.

Sony Batarya Değişimi
Sony Batarya Değişimi

Sony Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Telefonlarda çoğu durumda hemen belirgin bir arıza meydana gelmese de bunun olacağı sinyalleri kendisini önceden ön plana çıkarabiliyor. Şarj ederken bataryanın garip şekilde ısınması, telefonda ani kapanmalar olması, şarj süresinin olması gerekenden daha az dayanması, bataryada bir sorun olduğunu gösterebiliyor.

Kullanımda bu türden etkilerle telefon çeşitli problemler yaşatıyorsa o zaman batarya değişim zamanı gelmiş demektir. Firmamızla iletişime geçmeniz halinde Sony marka telefonlarınızın batarya değişimi işlemlerini güvenle yaptırabilirsiniz.

Sony Batarya Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Sony marka akıllı cihazlarda batarya değişim fiyatları kullanılan modelin yapısına göre belirleniyor. Fiyatlar her yıl değişebildiği için ilgili tutarlar önceki dönemlerden farklı olabiliyor. Firmamız tarafından prensip olarak daima en uygun maliyetlerle hizmetler müşterilerimize sunuluyor.

Fakat bu noktada öncelikli olarak arıza durumu hakkında bir fikir edinmek gerekiyor. Cihazınızı bizlere ulaştırmanız halinde uzmanlarımız değişim konusunda nasıl bir maliyetin olduğunu sizlere söyleyebilirler. Sonrasında talebinize bağlı olarak onarım aşamasına geçebilirler.

Batarya Değişim İşlemleri Ne Kadar Sürede Yapılıyor?

Batarya değişim işlemleri çok karmaşık bir tamir sürecine girilmediği için genellikle kısa süreler içerisinde gerçekleşebiliyor. Arızanın durumu ve telefonun mekanik yapısına bağlı olarak işlemler ortalama olarak 1 saate kadar bitirilebiliyor.

Değişim işleminden sonra telefonunuz tıpkı ilk gününde olduğu gibi kullanıma hazır bir duruma getiriliyor. Isınma, kapanma ve yavaşlama gibi sorunlar olmadan telefonu yine yüksek performansla kullanabilmek mümkün oluyor.

Batarya Değişimi Sonrası Bilgiler Silinir mi?

Mobil cihazlarda bilgiler genel olarak doğrudan cihazın hafıza ve veri depolayıcı kısımlarında yer alır. Batarya bunlarla çok alakalı olmayıp esasen doğrudan güç merkeziyle bağlantılıdır. Bu yüzden de değişim sonrasında bilgilerin silinmesi gibi bir sorunla yüksek oranda karşılaşılmaz.

Bu noktada işlemlerin aksi bir duruma karşı muhakkak alanında bilgisi olan kişilerce yapıldığından emin olunmalıdır. Firmamızda yer alan çalışanlarımızın her biri konusunda deneyimli kişilerdir. Telefonlarınızın bataryalarını özveriyle değiştirerek sizlere zamanında teslim edebilirler.

Batarya Değişimi ile İlgili Merak Edilen Sorular

Bataryalarla ilgili olarak insanlar sorunların nasıl önüne geçilir ve bataryanın kullanım ömrü nasıl uzatılır bu sıklıkla sorabiliyorlar. Her ne kadar bataryalar bir süre sonra performans kayıpları yaşayacak olsalar da yine de bu durumu geciktirmek için gerekli şanslar vardır.

Bu noktada ilk göz önüne alınması gereken şey telefonları tam dolumdan sonra şarjdan çekmektir. Bu durum bataryanın gücünü daha uzun süreler korumasına ve her zaman iyi bir performansa sahip olmasına yardımcı olur.

Bunun yanı sıra wifi veya bluetooth gibi uygulamalar gereksiz çalıştırılmadıklarında da yine bataryalar verim gücünü koruyabilir bir hale gelir. Tüm bu ve benzeri hassas konular bataryaları daha etkin kullanmaya fırsat veren önemli unsurlardır.

Bir cevap yazın