Xiaomi Şarj Soketi Değişimi

Kadıköy Cep Dünyası > Uncategorized > Xiaomi Şarj Soketi Değişimi
Xiaomi Şarj Soketi Değişimi

Gelişen teknoloji ile her gün gelişen ve yenilenen akıllı cep telefonları hassas özelliklere sahip olduğundan arada sırada kullanımında sorunlar yaşanabilir. Çoğu kullanıcı detayları çok göz önünde bulundurmadıkları için telefonlarının bozulduğunu sanırlar. Ancak şarj aletinizde bir sorun olmadığı halde telefonunuz şarj etmiyorsa, şarj sırasında çok ısınma oluyorsa ya da şarjı dolmasına rağmen telefonunuz açılmıyorsa büyük bir ihtimalle şarj girişinde sıkıntı olabilir. Böyle durumlarda Xiaomi şarj soketi değişimi gerekebilir.

Xiaomi Şarj Soketi Değişimi Nasıl Yapılır

Şarj soketi değişimi için firmamıza getirilen cihazların soket değişimi yapılmadan önce uzman teknisyenler tarafından incelenerek arıza tespiti yapılır. Soketin bozuk olduğu anlaşıldıktan sonra soket değişimi yapılır. Bu işlem ortalama 30 dakika ile 45 dakika gibi bir zaman diliminde tamamlanır. Uzman personelimiz tarafından telefonun son kontrolleri yapıldıktan sonra size teslim edilir. Bu işlemlerin hepsi cihaz sahiplerini gözlerinin önünde gerçekleştiği için kesinlikle bilgilerim okunur mu, kopyalanır mı ya da başka parçalarla değişim yapılır mı gibi endişelenmenize gerek kalmaz.

Xiaomi Şarj Doldurmama ve Şarj Soketini Kırılması

Akıllı cep telefonları uzun süre kullanımlarından sonra yaşanan sorunlardan biride şarj olmama durumudur. Bunun da sebeplerinden birisi cihazınızın şarj soketi tıkanmış olabilir. Zamanla şarj soketlerinin içerisine toz zerrecikleri, kir, giysilerin pamukları kaçabilir ve soket girişini tıkayabilir. Bu temizliği kendiniz yapabilirsiniz ancak farkında olmadan sokete zarar verebilirsiniz. Akıllı telefonlar hassas ve yüksek maliyetli cihazlar olduğu için soket temizliğini alanın uzmanları tarafından yapılması daha doğru olur.

Telefonunuzun şarj olmamasının başka bir sebebi ise donanımsal kaynaklı olabilir. Şarj soketinin işlevini yitirmiş olmasının nedenleri ise nem ve sıvıya maruz kalarak oksitlenme yapmış olabilir. Telefonunuza şarj aletini takarken zorlamış ve bu zorlama neticesinde soket dişlerine zarar vermiş olabilirsiniz. Hatta soketin kırılmış olma ihtimali de olabilir. Bu durumun tek çözüm yolu ise Xioami şarj soketinin değişiminin yapılmasıdır.

Uzman personelimizin müdahalesi ile işlem çok kısa zaman içerisinde yapılır. Telefon sahiplerinin en tedirgin olduğu konulardan biri bu değişim esnasında telefonda ki bilgilerin silinmesidir. Cihazınıza format atma gibi bir işlem yapılmadığı için endişe etmenize gerek yoktur. Ayrıca yapılan tüm işlemler ayrı bölmelerde değil direk müşterinin gözü önünde yapılır ve güvenlik açısından 7/24 kameralar tarafından kontrolü gerçekleşir.

Xiaomi Şarj Almama Sorunu

Xiaomi akıllı telefonlarda şarj almama ya da yavaş şarj olma durumu yaşandığında ilk olarak şarj ekipmanları kontrol edilmelidir. Böyle bir sorunla servisimize müracaat ettiğinizde uzman teknisyenlerimiz öncelikle şarj olmayan cihazı sizin yanınızda başka bir şarj aleti ile kontrolünü sağlayarak sorunun kaynağını tespit eder. Eğer problem şarj cihazından kaynaklanıyorsa kablodan mı yoksa soketten mi olduğuna bakılır. Sorun soketin deformasyonundan dolayı ise soket değişim işlemi gerçekleştirilir. Firmamız değişim yaptığı bu parça için kullanıcıya 6 ay garanti verir. Bu süre içerisinde herhangi bir problem yaşanması durumunda gereken tüm kolaylıklar sağlanır ve gerekirse ücretsiz değişim sağlanır. Eğer cihaz sahibi dilerse şarj soketi değişimi fiyatı geri iade edilir.

Xiaomi şarj almama sorunu çok sık olmasa da işletim sisteminin güncellenmesinden de kaynaklı olabilir. Gerekirse tüm bu işlemler kullanıcıya yardımcı olmak amacı ile ekibimiz tarafından yapılır. Güncelleme yaptıktan sonra eğer cihazda zararlı uygulamalar varsa ortadan kaldırılarak telefonun ilk alındığı günkü gibi kısa sürede şarj etmesi sağlanmış olur.

Şarj Soketi Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Firmamız ve alanında uzman ekibimiz yüksek performanslı çalışmalarında öncelikli olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutar. Bu nedenle Google üzerinden yapılan araştırmalarda teknik servisimizin en yüksek olumlu müşteri yorumları aldığı gözlemlenebilir.

Xiaomi şarj soketi değişimi fiyatı kullandığınız telefonun modeline göre değişkenlik gösterir. Ancak bu noktada diğer firmalara göre en uygun fiyat aralıklarında olduğunu belirtebiliriz. Firmamızda yapılan Xiaomi şarj soketi değişimi işleminden sonra telefonunuzun şarj sorunu tamamen ortadan kalkar.

Sonrasında şarj sırasında temassızlık gibi bir sorunla kesinlikle karşılaşmazsınız. Her işlem müşterinin gözü önünde gerçekleştiği için veri kaybı gibi bir problem yaşanmaz. Ayrıca Firmamız tarafından çalışma prensibimiz gereği yaptığımız her işlem sonrasında müşterilerimize 6 ay garanti verilir.

Bir cevap yazın